Hakkımızda

Halikarnas Balıkçısı, bu sonsuz bahar ülkesinin güzelliklerini şöyle özetliyor:

"Burası engin göklerin memleketidir... İçten gelen bir türküyü kapıp koyverin. Uzaklaştıkça türkü, gökte masmavi olur... Başka yerde ölüp nur içinde yatacağına Bodrum'da nur içinde yaşanır..."

Beyaz bulutların gölgelemeye korktuğu, maviliğin ve ışığın sonsuza akıp gittiği Bodrum'da Bahar Rüzgarları Tanrısı Zephyros'un estirdiği, ılık, ferah bahar rüzgarları, Çiçekler perisi Chloris'in rengarenk çiçekleri ve onların mis kokularıyla dopdolu bir hava sizleri karşılar!..

Onlarca medeniyetin iz bıraktığı, devrinin sanat kültür merkezi, yüce Karya Krallığı'nın başkenti Halikarnas bugün de şüphesiz turizmin, eğlencenin başkenti...

Dün, Antik Çağın ve tarihimizin en ünlülerini; Büyük İskender'i, Mozol'u, Artemis'i, Kleopatra'yı, Amiraller Amirali Turgut Reis'i, Tarihin Babası Heredot'u, Tıbbın Kurucusu Hipokrat'ı, Brütüs'ü, Rodos Şövalyeleri gibi daha nicelerini yetiştiren ve ağırlayan Halikarnas'a;

Bugün her sene yüzbinlerce turistin yanı sıra, dünya çapında film, müzik yıldızları, yazarlar, siyasetçiler ve iş adamlari akıyor... Robert De Niro, Mick Jagger, Tina Turner, Sting, Dustin Hoffman, Tom Hanks, Uma Thurman, Pamela Anderson, Roman Abramovich, Prenses Margaret, Liz Hurley Bodrum Limanında, çarşısında-pazarında, mekanlarında boy gösteriyorlar.

İşte OTEL GÜLEÇ, konuklarının tüm bu hareketlilikte yer almasına, herkesin yüreğindeki kendi Bodrum'unu bulmasına elinden gelen tüm katkıyı sağlıyor.